Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki oraz ASTS Olimpia-Unia Grudziądz zmierzą się w finale tegorocznych rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn w tenisie stołowym. W półfinałach drużyny te pokonały PKS Kolping FRAC Jarosław oraz KS Dekorglass Działdowo, które zakończyły sezon z brązowymi medalami. Kwestia awansu do finału rozstrzygnęła się stosunkowo szybko, bo już po dwóch pojedynkach półfinałowych. Dartom Bogoria, broniąca mistrzowskiego tytułu, wygraną nad graczami z Jarosławia zawdzięcza przede wszystkim znakomitej dyspozycji Koreańczyka Oh Sang Euna, który w dwóch występach odniósł komplet czterech zwycięstw.

Oh nie stracił pewności siebie nawet w dramatycznym, rewanżowym pojedynku przeciwko Białorusinowi Jewgienijowi Szczetininowi, w którym doszło do tie-breaka, zakończonego grą na przewagi. Sytuacja w decydującym secie zmieniała się kilkukrotnie – raz piłkę meczową miał gracz gospodarzy, raz gości. Ostatecznie triumfował Koreańczyk, w stosunku 21:19.

Znacznie łatwiejszą, jak się okazało, przeprawę mieli podopieczni trenera Piotra Szafranka. ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, lider tabeli Superligi po rundzie zasadniczej, pokonała Dekorglass dwukrotnie po 3:0, w całym dwumeczu oddając rywalom zaledwie cztery sety. Po dwie wygrane indywidualne zanotowali Wang Yang i Kaii Yoshida, a po jednym punkcie dołożyli Patryk Zatówka oraz Bartosz Such.

Teraz najlepszych pingpongistów polskiej Superligi czeka ponad półtoramiesięczna przerwa, poświęcona w dużej mierze przygotowaniom do mistrzostw świata w Chinach, rozgrywanych na przełomie kwietnia i maja. Finałowe spotkania, których stawką będzie tytuł drużynowych mistrzów Polski, zaplanowano na drugą połowę maja.