Li Qian i Holenderka Li Jie sięgnęły po brązowe medale turnieju gry podwójnej ITTF World Tour Czech Open w tenisie stołowym, rozgrywanego w Ołomuńcu. W walce o miejsce w finale polsko-holenderska para musiała uznać wyższość Koreanek Jeon Jihee i Yang Haeun. Li Qian i Li Jie, brązowe medalistki tegorocznych mistrzostw świata w Suzhou, w walce o awans do strefy medalowej pokonały w stosunku 3:1 Singapurki Lin Ye i Yu Mengyu, które to z kolei w 1. rundzie wyeliminowały parę Katarzyna Grzybowska / Natalia Partyka.

W półfinale reprezentantki Polski i Holandii uległy reprezentantkom Korei Południowej (1:3). Szczególne znaczenie miał trzeci set, przegrany na przewagi 12:14, po którym to Koreanki nabrały dodatkowej pewności siebie i szybko wygrały czwartą partię, awansując do finału.

Wyniki turnieju gry podwójnej ITTF World Tour Czech Open kobiet:

Półfinał:
Jeon Jihee / Yang Haeun (Korea Południowa) – Li Jie / Li Qian 3:1 (11:9, 6:11, 14:12, 11:5)

Ćwierćfinał:
Li Jie / Li Qian – Lin Ye / Yu Mengyu (Singapur) 3:1 (11:7, 11:1, 12:14, 11:2)

1. runda (1/8 finału):
Li Jie (Holandia) / Li Qian – Cheng Hsien-Tzu / Chen Szu-Yu (Chińskie Tajpej) 3:1 (9:11, 11:8, 11:6, 11:5)
Lin Ye / Yu (Singapur) – Katarzyna Grzybowska / Natalia Partyka 3:2 (17:15, 8:11, 10:12, 11:7, 11:7)