Jakub Dyjas wywalczył brązowy medal turnieju gry pojedynczej do lat 21 ITTF World Tour Czech Open w tenisie stołowym, rozgrywanego w Ołomuńcu. Młody Polak powtórzył tym samym wynik sprzed roku. W zaciętej, czterosetowej walce o awans do strefy medalowej Jakub Dyjas pokonał Tajwańczyka Yang Tzu-Yi. W półfinale w takim samym stosunku reprezentanta Polski pokonał Anton Kallberg. Szwed w ostatnich dniach najwyraźniej miał patent na „biało-czerwonych”, ponieważ w 1/8 finału zwyciężył – także 3:1 – Konrada Kulpę.

W poprzednich rundach Dyjas bez większych problemów uporał się z reprezentantami Chorwacji i Brazylii, ostatecznie powtarzając sukces sprzed roku, kiedy to w Ołomuńcu również sięgnął po brązowy medal turnieju do lat 21. Ogółem w tym roku to już trzeci „krążek” Dyjasa w międzynarodowych zawodach rangi ITTF.

Ten jeden z najbardziej perspektywycznych tenisistów stołowych w Europie w styczniu stanął na najniższym stopniu podium turnieju U-21 ITTF World Tour Hungarian Open w Budapeszcie, a w maju wygrał rywalizację w kategorii U-21 podczas turnieju ITTF World Tour Croatia Open w Zagrzebiu.