Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

86. IMP w Raszkowie: złote medale dla Jakuba Dyjasa i Natalii Bajor

Jakub Dyjas (Energa KTS Toruń) i Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) zostali dzisiaj w Raszkowie (koło Ostrowa Wlk.p) Mistrzami Polski w tenisie stołowym w grze pojedynczej. To ich 1 złote medale w karierze.
05.03.2018
PZTS
Źródło:
Jakub Dyjas (Energa KTS Toruń) i Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) zostali dzisiaj w Raszkowie (koło Ostrowa Wlk.p) Mistrzami Polski w tenisie stołowym w grze pojedynczej. To ich 1 złote medale w karierze.


Po raz 2 z rzędu wicemistrzem kraju został Marek Badowski. Przegrał z Kubą Dyjasem 1:4. W swoim 4 występie w finale singla znów nie powiodło się Natalii Partyce. W niedzielę lepsza od niej okazała się Natalia Bajor wygrywając 4:2. Dla nowej mistrzyni Raszków to szczęśliwe miejsce, bowiem tutaj zdobyła brąz w 2014 roku mając 17 lat.
 
W deblu kobiet 6 złoty krążek wywalczyły trenujące w Gdańsku pod okiem Michała Dziubańskiego Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc. Wygrały z zawodniczkami z Nadarzyna Klaudią Kusińską i Pauliną Krzysiek 3:0. W tej konkurencji Natalia Partyka ma też 1 zwycięstwo z Xu Jie.
 
W grze podwójnej mężczyzn triumfowali Tomasz Lewandowski i Jakub Perek. W finale pokonali 3:2 Artura Grelę i Szymona Malickiego, któremu nie udało się sięgnąć po 4 złoto w deblu z 4 partnerem. Wcześniej Szymon wygrywał MP z Lucjanem Błaszczykiem, Filipem Szymańskim i Michałem Dąbrowskim, a brąz zdobywał z Lucjanem Błaszczykiem, Bogusławem Koszykiem i Jakubem Kosowskim.
 
Przy okazji tego finału warto przypomnieć grę o złoto z 2006 roku z Zawiercia. Wówczas Szymon Malicki i Lucek Błaszczyk okazali się lepsi od Tomasza Lewandowskiego i Krzysztofa Kaczmarka – wynik 3:0.
 
W grze mieszanej tytuł zdobyty w Częstochowie obronili Patryk Zatówka i Julia Ślązak. Ich finałowymi przeciwnicy Jakub Perek i Magdalena Sikorska byli Mistrzami Polski w 2014 roku w Raszkowie. W dwóch następnych turniejach zdobywali srebro, przegrywając finałowe mecze z Katarzyną Grzybowską i Pawłem Fertikowskim oraz Konradem Kulpą i Natalią Bajor.
 
Finały 86 IMP w Raszkowie
 
singiel kobiet
Natalia Bajor – Natalia Partyka 4:2 (8,10,-1,-10,7,2)
 
singiel mężczyzn
Jakub Dyjas – Marek Badowski 4:1 (10,-3,3,5,6)
 
debel kobiet
Natalia Partyka/Katarzyna Grzybowska-Franc - Klaudia Kusińska/Paulina Krzysiek 3:0 (8,4,5)
 
debel mężczyzn
Tomasz Lewandowski/Jakub Perek - Artur Grela/Szymon Malicki 3:2 (-8,10,-6,5,6)
 
gra mieszana
Patryk Zatówka/Julia Ślązak – Jakub Perek/Magdalena Sikorska 3:1 (14,5,-3,7)