Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR

22 grudnia losowanie fazy pucharowej europejskich pucharów

ETTU poinformowała, że w piątek 22 grudnia odbędzie się losowanie fazy pucharowej europejskich pucharów. Ceremonia przeprowadzona zostanie w siedzibie ETTU w Luksemburgu.
06.12.2017
PZTS
Źródło:
ETTU poinformowała, że w piątek 22 grudnia odbędzie się losowanie fazy pucharowej europejskich pucharów. Ceremonia przeprowadzona zostanie w siedzibie ETTU w Luksemburgu.


Rozgrywki grupowe Ligi Mistrzów, z udziałem jednego polskiego zespołu kobiecego KTS Siarki-ZOT Tarnobrzeg, oraz dwóch zespołów męskich Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. i Dekorglassu Działdowo, zakończą się 21 grudnia. Tarnobrzeżanki są pewne awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń, zaś oba męskie kluby walczą o awans do rundy pucharowej ETTU Cup.

W męskich rozgrywkach Ligi Mistrzów komplet 5 zwycięstw odniósł tylko broniący tytułu rosyjski TTC Fakel Gazprom, który gra w jednej grupie z Mistrzem Polski Dartomem Bogorią. Przed ostatnią kolejką na 2 miejscu w gr. C jest zespół Jakuba Dyjasa - TTF Liebherr Ochsenhausen.

W LM komplet 4 wygranych mają KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg (gr. A), turecki BURSA BÜYÜKŞEHİR (gr. B) i chorwacki Dr. Časl (gr. C). W gr. D awans ma zapewniony obrońca tytułu TTC Berlin Eastside, a o ćwierćfinał walczy drużyna Natalii Partyki SKST Mart Hodonin - Stavoimpex - mistrzynie Czech.

Za awans do ćwierćfinału Championg League kluby otrzymują premie finansowe. Dodatkowe nagrody są za grę w półfinale i finale oraz zwycięstwo w całych rozgrywkach. Łączna pula nagród wynosi 60 tysięcy euro. W Pucharze ETTU premie otrzymają półfinaliści i finaliści, a do podziału jest 8 tysięcy euro.