Reprezentanci Korei Południowej wygrali aż 5 z 6 konkurencji turnieju 2018 ITTF Challenge Polish Open w Spale. Dorównał im tylko Marek Badowski, który zwyciężył w zawodach U-21.

Zakończony dziś turniej w Spale stał pod znakiem dominacji Koreańczyków. W finale najbardziej prestiżowego singla mężczyzn spotkali się zawodnicy tego państwa – Lim Jonghoon wygrał z Jang Woojin 4:3.
Ostatniego seta Lim rozpoczął od prowadzenia 4:0, potem było 7:1 i 9:3. Ostatecznie – 11:6.
W rankingu światowym 23-letni Jang Woojin jest 39, a 6 lokat dalej plasuje się 21-letni Lim Jonghoon.
Wcześniej odbył się finał singla kobiet, w którym ich rodaczka Yang Haeun pokonała Japonkę Honokę Hashimoto 4:1.
Yang Haeun triumfowała w sobotę również w grze podwójnej w parze z Jeon Jihee. W męskim deblu najlepsi byli Koreańczycy Jeoung Youngsik/Lee Sangsu, brązowi medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Świata. W U-21 kobiet najlepsza była Kim Jiho.
Hegemonia Koreańczyków była szczególnie widoczna w singlu – mieli w półfinałach 4 swoich zawodników i 2 zawodniczki.
Nie wygrali oni tylko turnieju mężczyzn do lat 21, mimo że startowali Lim Jonghoon, a więc zwycięzca zawodów seniorów, oraz Cho Daeseong. Niespodziewanie odpadli w 2 rundzie. Lim Jonghoona pokonał Francuz Remi Menand, z którym w kolejnej rundzie poradził sobie Marek Badowski.