Marek Badowski wygrał turniej gry pojedynczej Polish Open U21! Polak po bardzo emocjonującym boju pokonał Austriaka Andreasa Levenko 3:2!

Obaj zawodnicy rozpoczęli finał nieco zachowawczo. Dopiero w drugiej części partii otwarcia zaczął dominować Badowski, który wygrał pierwszą odsłonę 11:5. Drugą lepiej rozpoczął Polak, który nieźle serwował. Końcówka należała jednak do Austriaka, który wygrał 11:9 i wyrównał stan meczu.

Set trzeci był zupełnie inny. Zawodnicy pokazali otwarty tenis stołowy. Było w nim wiele efektownych wymian i długich akcji. W tych warunkach lepiej poradził sobie Levenko, który wygrał 11:8 i tym samym objął prowadzenie 2:1.

Kolejną odsłonę od prowadzenia 3:1 rozpoczął Badowski i kontrolował wydarzenia w tym secie pokonując rywala 10:6 i wyrównując. – Austriak przez ostatnie dwa lata zrobił bardzo duży postęp, dużo trenuje. Tak jak myślałem, starał się trzymać piłkę na stole i grać blisko stołu – powiedział Badowski.

Piąty set nie zaczął się dobrze dla zawodnika Unii AZS AWFiS. Levenko popisał się serią 3:1 i Polak poprosił o time out. To pomogło, bo w mgnieniu oka zniwelował straty i objął prowadzenie 5:4. Wtedy o przerwę poprosił Levenko. Na nic się to jednak zdało, bo to Badowski nadal budował przewagę i pewnie kroczył do zwycięstwa. Reprezentant Polski wygrał 11:5, a cały finał 3:2.

Marek Badowski – Andreas Levenko 3:2 (11:5; 9:11; 8:11; 10:6; 11:5)