Pochodzące z Trzebieszowic siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn będą należały do kandydatek do podium turnieju kadetek ITTF Premium Junior Circuit Poland Open w Cetniewie (25-29 maja). W tym sezonie zawodniczki MLKS UKS Śnieżnik Stronie Śląskie/Lądek-Zdrój zdobyły złote medale w grze podwójnej w czeskim Hodoninie. W finale pokonały czesko-koreańską parę Zdena Blaskova, Shin Yubin 3-2.

Podopieczne trenera Leszka Kawy w tych zawodach wygrywały też ze Szwedkami Jennie Edvinsson i Almą Roose, Węgierkami Fanni Harasztovich i Martą Nagypal oraz Rumunkami Tanią Plaian i Krisztiną Vargą.

W niedawnej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Anna Węgrzyn wygrała z siostrą w finale singla, wspólnie triumfowały w grze podwójnej, a w mikście po złoto sięgnęła Ania w parze z Samuelem Kulczyckim.

W 2016 roku w młodzieżowym World Tourze we francuskim Metz do ćwierćfinału doszli kadeci Samuel Kulczycki i Jan Zandecki. Przegrali w nim z graczami gospodarzy i jednocześnie późniejszymi zwycięzcami zawodów Bilalem Hamache i Vincentem Picardem.

Natomiast we włoskim Lignano do ósemki singla kadetek awansowała Julia Bartoszek. Uległa Japonce Miyuu Kihara 0-3, która zdobyła złoto, a w> całym turnieju straciła tylko 1 seta. W deblu kadetów Maciej Kubik i Węgier Patrik Juhasz osiągnęli 1/8 finału, podobnie jak kadetki Julia Bartoszek i Agata Paszek.

We wspomnianym Hodoninie w ćwierćfinale był Tomasz Kotowski. Pokonał m.in. Japończyka Koyo Kanamitsu 4-2, a w półfinał przegrał z Serbem Darko Jorgiciem 2-4. Ciekawy pojedynek w 2 rundzie tych zawodów stoczyła Katarzyna Galus z Białorusinką Marharytą Baltushite. Polka wyciągnęła z 0-3 na 3-3, ale niestety przegrała 7 seta.

Odnośniki zewnętrzne

1. 2016 Polish Junior & Cadet Open – ITTF Premium Junior Circuit – program i wyniki gier