Natalia Partyka, Li Qian i Kinga Stefańska bardzo pewnie wygrały swoje mecze w 1 rundzie i awansowały do 1/16 finału 2017 ITTF Challenge Polish Open w Częstochowie. Natalia Partyka (SKTS Hodonin) i Li Qian (KTS Tarnobrzeg) nie przegrały żadnego seta w meczach z Francuzką Marie Migot i Węgierką Mercedes Nagyvaradi.

Najbardziej doświadczona z reprezentantek Polski 37-letnia Kinga Stefańska (KTS Tarnobrzeg) wygrała z Hinduską Madhuriką Patkar 4:1. W 3 secie było 11:0 dla Polki.

– Po raz pierwszy rywalizowałam z Marie Migot. Bardzo ważny był pierwszy set, który wygrałam 15:13. Francuzka prowadziła już 10:8, a potem obroniłam jeszcze jednego meczbola – mówiła Natalia Partyka.

Niespodziewanie odpadła czwarta z rozstawionych polskich zawodniczek Katarzyna Grzybowska-Franc (ITTF – 91). Przegrała z 238 w rankingu światowym Ukrainką Jewgienią Wasiliewą 3:4.

Odpadły także 16-letnie siostry bliźniaczki Anna i Katarzyna Węgrzyn oraz Natalia Bajor i Magdalena Sikorska. Pogromczyni Ani Węgrzyn – Japonka Miyu Maeda będzie teraz rywalką Kingi Stefańskiej.

Mecze 1/16 finału rozpoczną się o g. 16:40. Natalia Partyka zagra z Sarah De Nutte z Luksemburga, a Li Qian z reprezentantką Anglii Ho Tin-Tin.

Wyniki

1/32 finału singla kobiet
Natalia Partyka – Marie Migot (Francja) 4:0 (13,7,8,9)
Li Qian – Mercedes Nagyvaradi (Węgry) 4:0 (8,7,5,5)
Kinga Stefańska – Madhurika Patkar (Indie) 4:1 (9,-11,0,5,9)

Natalia Bajor – Maki Shiomi (Japonia) 1:4 (-7,9,-8,-3,-5)
Katarzyna Grzybowska-Franc – Jewgienia Wasiliewa (Ukraina) 3:4 (5,-8,-10,12,-14,7,-10)
Anna Węgrzyn – Miyu Maeda (Japonia) 0:4 (-4,-7,-4,-4)
Katarzyna Węgrzyn – Linda Bergstrom (Szwecja) 1:4 (-7,-7,-6,7,-2)
Magdalena Sikorska – Andrea Todorović (Serbia) 1:4 (-7,-8,8,-10,-9)